Skip directly to content

očkování je možné i v létě

V teplém období léta přichází opět zvýšené nebezpečí nákazy klíšťovou encefalitidou. Očkování je možné po celý rok a představuje účinnou prevenci proti tomuto onemocnění.​

Jak a proč se očkovat v létě?
  • Očkování proti klíšťové encefalitidě je možné po celý rok, neexistuje žádný odborný důvod k přerušení nebo odložení očkování v letní sezóně. Právě v teplém období je jeho preventivní účinek vzhledem k nejvyšší aktivitě klíšťat nejvýznamnější. 
  • V letním období je možné zvolit zrychlené očkovací schéma. U vakcíny FSME-IMMUN se druhá dávka podá již za 14 dní po dávce první. Ochrana proti onemocnění nastupuje nejpozději za 2 týdny po druhé dávce. Třetí dávka se pak aplikuje za 5-12 měsíců po druhé dávce. První přeočkování bývá po 3 letech, další po 3 – 5 letech v závislosti na věku očkované osoby. Kratší, 3leté intervaly se týkají osob starších 60 let. 

Trávíte-li rádi čas procházkami v přírodě, nechte se očkovat u svého praktického lékaře nebo ve specializovaných očkovacích centrech. Na očkování přispívají všechny zdravotní pojišťovny.

FSM-2018.01.009