Skip directly to content

OČKOVÁNÍ

KDY SE NECHAT OČKOVAT?

Očkování proti klíšťové encefalitidě je možné aplikovat během celého roku. Díky aktivitě klíšťat v teplých měsících je však v tomto období potřeba uzpůsobit průběh očkování. Letní, tzv. zrychlené, schéma očkování však není žádnou novinkou a již více než 30 let se úspěšně používá např. v sousedním Rakousk

ZIMNÍ OBDOBÍ

V chladných měsících, kdy klíšťata ještě nejsou aktivní, je doba mezi jednotlivými dávkami delší než v měsících, kdy je možnost nákazy vyšší. První dvě dávky se aplikují v rozmezí 1 – 3 měsíce, třetí dávka 5 - 12 měsíců po dávce druhé. První přeočkování bývá po 3 letech, další po 3 nebo 5 letech v závislosti na kondici a věku očkované osoby. Kratší, 3leté intervaly se týkají osob starších 60 let a jedinců s oslabenou imunitou.

LETNÍ OBDOBÍ

V letních měsících, díky aktivitě klíšťat je nutné zkrátit dobu mezi aplikacemi prvních dvou dávek. Během tohoto období je zapotřebí se před klíšťaty chránit tak, jako byste nebyli očkováni. První dvě dávky se aplikují v rozmezí 14 dnů, třetí dávka 5 – 12 měsíců po druhé dávce. První přeočkování bývá po 3 letech, další po 3 nebo 5 letech v závislosti na kondici a věku očkované osoby. Kratší, 3leté intervaly se týkají osob starších 60 let a jedinců s oslabenou imunitou.

NASTAVTE SI UPOZORNĚNÍ

Jste očkovaní proti klíšťové encefalitidě a nechcete hlídat termín dalšího přeočkování? Nastavte si upozornění, které Vás bude o termínu informovat.

Zadejte datum Vašeho posledního očkování a my Vás automaticky upozorníme na termín dalšího přeočkování e-mailem nebo SMS.

Pod svůj profil máte možnost zaregistrovat i hlídání očkování Vašich dětí. Pod každý profil lze registrovat pouze děti mladší 18 let.